I Gminny Konkurs na Wianek i Kalendarz Adwentowy rozstrzygnięty

W dniu 23 listopada 2021 r. rozstrzygnięto I Gminny Konkurs na Wianek i Kalendarz Adwentowy pod hasłem „Poznajemy Tradycje Adwentowe”. W konkursie obowiązywała kategoria rodzinna. Do konkursu zgłoszono 17 prac, w tym 9 prac w kategorii – wianek adwentowy i 8 prac – kalendarz adwentowy. Konkurs miał na celu propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego. Ciekawe pomysły uczestników zaskoczyły komisje, dodatkowe punkty zdobyły kalendarze zawierające karteczki z zadaniami na każdy dzień, natomiast wianki, które zostały wykonane głównie z naturalnych elementów lub ręcznie wykonanych ozdób i oczywiście z różową świecą trzeciej niedzieli w okresie adwentu.

Komisja w składzie: Dyrektor CKiP w Żyrakowie Aneta Domaradzka – przewodnicząca komisji oraz członkowie komisji: Agata Dziedzic (instruktor plastyki) i Agnieszka Weryńska-Przybyś, zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA – WIANEK ADWENTOWY

I miejsce – Ksawery i Franciszek Kizior z mamą,

I miejsce – Bartosz Getler z mamą,

II miejsce – Dominika Szpyrka z mamą,

II miejsce – Szymon Hebda z mamą,

III miejsce – Patryk Ferenc z rodzicami,

III miejsce –  Bartłomiej Kot z mamą,

Wyróżnienie – Krystian Bachoń z mamą,

Wyróżnienie –  Oliwia Żmuda z mamą,

NAGRODA – Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Kobiety” w Nagoszynie.

KATEGORIA – KALENDARZ ADWENTOWY

I miejsce – Patryk Ferenc z rodzicami,

I miejsce – Krystian Bachoń z mamą,

II miejsce – Ksawery i Franciszek Kizior z mamą,

II miejsce – Jakub Domaradzki z mamą,

III miejsce – Szymon Hebda z mamą,

III miejsce – Nikola Wiercioch z mamą,

III miejsce –  Emilia i Izabela Rej z rodzicami,

III miejsce – Martyna, Julia, Anna Kulas z mamą.

Gratulujemy wszystkim Laureatom !!!