Gminne Spotkanie Noworoczne Strażaków

Spotkanie Noworoczne Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Żyraków odbyło się w dniu 23 stycznia 2022 roku w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce. Wszystkich Strażaków powitał Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Po odsłuchaniu hymnu OSP została odmówiona modlitwa, której przewodniczył Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Józef Jasiurkowski. Uroczystość ta była okazją do złożenia wzajemnych życzeń noworocznych. Wójt Gminy Żyraków skierował do wszystkich strażaków-ochotników gminnej społeczności wyrazy najwyższego uznania za to, że każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i spieszą im z pomocą narażając własne życie i zdrowie. Ochotnicza Straż Pożarna powszechnie kojarzy się z odwagą, nieustającą gotowością do twórczego współdziałania, a także z pasją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Wszystkim członkom strażackiej służby życzył satysfakcji i dumy z dotychczasowych dokonań, a w życiu prywatnym szczęścia i spełnienia marzeń. Życzenia złożyli również ks. Prałat Józef Jasiurkowski, ks. Józef Janas – Proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Wiewiórce, Pan Stanisław Bryg – Prezes Powiatowy ZOSP RP w Dębicy, st. bryg. Krzysztof Marek – Komendant Powiatowy PSP w Dębicy. Następnie wszyscy zaproszeni goście symbolicznie podzielili się opłatkiem. Po czym Wójt Marek Rączka wraz z Kamilem Wolskim – Prezesem OSP w Nagoszynie wręczyli przedstawicielom jednostek strażackich podziękowania za ubiegłoroczną współpracę. W spotkaniu uczestniczyli również Pan Tadeusz Kulas – Radny Gminy Żyraków, Pan Tomasz Wolak – Sołtys wsi Wiewiórka, Pani Agnieszka Radwańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiewiórce i Pani Aneta Domaradzka – Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Żyraków, zaś współorganizatorami: Jednostka OSP w Wiewiórce, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet KGW w Wiewiórce, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wiewiórce i Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.