Powiatowy Kiermasz Wielkanocny

10 kwietnia 2022 r. podczas Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego Gminę Żyraków godnie reprezentowało Stowarzyszenie KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Górzanki” w Górze Motycznej.

Nasze Gospodynie pięknie przygotowały stoły wielkanocne, wzięły udział w XIV Powiatowym Konkursem na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową i wróciły z wieloma sukcesami.

Najpiękniejszy stół wielkanocny zaprezentowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Straszęcinie. Wśród wielkanocnych ciast najwyższe uznanie jurorów zyskało to przygotowane przez KGW z Góry Motycznej, zaś III miejsce zajęło KGW ze Straszęcinie. W kategorii – najpiękniejsza pisanka III miejsce zajęło KGW w Straszęcinie.

Gratulujemy !