Nagroda specjalna – Gmina Żyraków przyjazna przedsiębiorcom

26 maja 2022 r. Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka miał zaszczyt odebrać nagrodę specjalną w 22. edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa w kategorii „Gmina przyjazna przedsiębiorcom”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie. W uroczystościach uczestniczył również Pan Jerzy Czerepak – Sołtys wsi Zawierzbie, który został nominowany w kategorii „Sołtys Roku”.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa jest skierowana do wszystkich samorządów Podkarpacia, szczebla powiatowego, gminnego i miejskiego. Celem plebiscytu jest między innymi prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn. Jest to konkurs z tradycją i prestiżem w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie, który został zorganizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych wraz z Centrum Promocji Biznesu.