Wystawa „Pomalować Świat” zawitała do Żyrakowa

W dniu 2 czerwca br. na Rynku w Żyrakowie w ramach Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych odbyło się otwarcie wystawy plenerowej pn. „Pomalować Świat”, która przedstawia twórczość uczestników 29 Warsztatów Terapii Zajęciowej z Podkarpacia, w tym z Dębicy i Bobrowej Woli. Wszystkich zgromadzonych, w tym Prezesa Stowarzyszenia „Radość” – Jana Ciołczyka, Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – Damiana Drąga i Burmistrza Miasta Dębica – Mariusza Szewczyka powitał Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka.  Wystawa będzie prezentowana w różnych miejscowościach województwa podkarpackiego i zakończy się 10 września koncertem finałowym pod hasłem „Wyjątkowi” na Rynku Rzeszowie. Na Rynku w Żyrakowie będzie ją można zobaczyć do 9 czerwca br. Na otwarciu zaśpiewał Przemysław Kupiec – uczestnik WTZ w Dębicy, laureat wielu konkursów, przeglądów i festiwali artystycznych.

Głównym celem wydarzenia jest aktywizacja osób niepełnosprawnych, oraz wzrost świadomości społecznej, przełamywanie barier na polu zdrowy-niepełnosprawny. Celem jest również celebracja i pielęgnacja relacji międzyludzkich, budowanie nowych doznań i doświadczeń w bezpośrednim.

Organizatorem wystawy jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Polskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej „MOST”, zaś współorganizatorami przy wystawie w Żyrakowie: Stowarzyszenie „Radość” w Dębicy, Gmina Żyraków i Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.