Szkoła ze Straszęcina wicemistrzem Polski w badmintonie

W dniach 4-5.06.2022 w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół w badmintonie. Rywalizowano w kategoriach: Igrzysk Dzieci (do VI klasy),  Igrzysk Młodzieży Szkolnej (VII-VIII klasa) oraz Licealiady (szkoła średnia). W zawodach udział brały najlepsze szkoły z poszczególnych województw wyłonione drogą eliminacji . Szkoła ze Straszęcina jako mistrz naszego województwa wystartowała w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wśród chłopców i spisała się bardzo dobrze. SP Straszęcin zeprezentowali: Bartosz Kufel i Mikołaj Krystek. W pierwszej fazie grupowej nasi uczniowie ulegli 2:3 PSP 19 Kędzierzyn-Koźle oraz wygrali 5:0 z ZS Juchnowiec Górny awansując do kolejnej rundy. W drugiej fazie grupowej pokonali kolejno ZSOMS 3  Białystok 3:1 oraz SP 126 Kraków 5:0 awansując do półfinału. W meczu o finał również okazali się lepsi od SP 3 Władysławowo wygrywając zdecydowanie 3:0 awansując do finału. W meczu o „złoto” nasi chłopcy ulegli ponownie PSP 19 Kędzierzyn-Koźle 0:3 zajmując ostatecznie bardzo dobre II miejsce z tytułem Wicemistrzów Polski Szkół w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wielkie Gratulacje dla Bartosza Kufla i Mikołaja Krystka !!!