Techniki zdobienia tradycyjnych wypieków

W dniu wczorajszym w Wiewiórce odbyło się szkolenie pt. „Techniki zdobienia tradycyjnych wypieków”, które poprowadziła Pani Barbara Bassara-Poprawa, właścicielka znanej cukierni w Dębicy. W miłej atmosferze uczestnicy szkolenia, w tym członkowie kół gospodyń wiejskich z powiatu dębickiego dowiedzieli się jakich materiałów i technik używać do ozdabiania ciast. Pani Basia związana ze swoim zawodem od 40 lat dzieliła się swoimi wskazówkami i przepisami na udane wypieki. Zainteresowanie było ogromne i zapytań wiele. Miłośnicy pieczenia czują niedosyt i liczą na kolejne spotkania.

Szkolenie było pierwszą inicjatywą w ramach zadania pn. „Organizacja i przeprowadzenie 6 otwartych inicjatyw edukacyjnych w utworzonej sali szkoleniowej w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce w ramach „Uniwersytet Samorządności” objętego „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025″ oraz dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.