Strażacy z Nagoszyna realizują kolejny projekt!

Jednostka OSP w Nagoszynie w roku bieżącym obchodzi jubileusz  110-lecia swojego istnienia.
W związku z tym wśród druhów powstał pomysł, aby zrealizować projekt, który będzie miał na celu przybliżyć i odnowić historię jednostki wszystkim mieszkańcom.

W ramach programu „Działaj Lokalnie” edycja 2022 jednostka otrzymała dofinansowanie
w wysokości  3540 zł na realizację projektu pn. „Straż – historia, która łączy pokolenia!”. Realizacja projektu trwa od początku lipca. Poprzez jego realizację strażacy z Nagoszyna starają się zapoznawać lokalną społeczność, dzieci i młodzież z działalnością, zadaniami oraz historią swojej jednostki.

– W ramach trwającego projektu przeprowadzamy  spotkania szkoleniowe m.in. z musztry oraz ceremoniału strażackiego, bezpiecznego poruszania się na drodze, akcji informacyjnej „nie dla czadu”, przypominamy zasady udzielania pierwszej pomocy. Chcemy także wydać najnowszą kronikę
z historią naszej jednostki. W najbliższych tygodniach zorganizowane zostaną spotkania ze starszymi druhami, którzy opowiedzą najmłodszym uczestnikom projektu a także wszystkim zainteresowanym o swojej działalności w naszej jednostce OSP – informuje Prezes OSP Kamil Wolski

Jednostka zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w projekcie. Jeśli ktoś posiada materiały historyczne, stare fotografie, artykuły z gazet związane z jednostką OSP w Nagoszynie a chciałby
je udostępnić proszony jest o kontakt z Prezesem OSP, wysyłkę materiałów na adres Nagoszyn 21A, 39-203 Nagoszyn lub adres e-mail: ospnagoszyn@gmail.com

Wszystkie zebrane materiały pomogą stworzyć najnowszą broszurę z historią jednostki OSP Nagoszyn.