Gmina Żyraków zagrała i pomogła!

Mieszkańcy Gminy Żyraków kolejny raz okazali wielkie serca i  wsparli 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „ Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Gmina Żyraków w tym roku zebrała rekordową kwotę 20 517,02 zł i 3 euro.

Wynik ten osiągnięto dzięki licytacjom podczas Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się 28 stycznia br. w Zespole Szkół w Żyrakowie oraz podczas Finału w dniu 29 stycznia br. w Zespole Szkół w Straszęcinie.

Ponadto zorganizowano zbiórki w szkołach i w utworzonych punktach stacjonarnych z puszką WOŚP, w których zbierano już od 21 grudnia 2022 r.

Podczas 31. Finału WOŚP w Straszęcinie został przygotowany bogaty program, który rozpoczął się od Turnieju Szachowego „Szachiści dla WOŚP” o Puchar Wójta Gminy Żyraków, który zorganizowało Stowarzyszenie „SZACH_MAT”z Radomyśla Wielkiego.

Oficjalne otwarcie finału rozpoczęło się od Hymnu WOŚP, który zagrali na trąbkach Mariusz Koziara i Szymon Pieniążek – członkowie Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Gminy Żyraków oraz od przemowy Zastępcy Wójta Gminy Żyraków Grzegorza Reguły.  W części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Straszęcinie, grupy taneczne działające przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Klub Seniora ze Straszęcina oraz z pokazem pierwszej pomocy zaprezentowała się Dziecięca Akademia Strażacka ze Straszęcina, która również za wrzut do puszki przygotowała magnesy 31. Finału. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, w tym dmuchanych zjeżdżalni oraz kącika z malowaniem twarzy przygotowanym przez członkinie Stowarzyszenia „Mój Straszęcin”. Za wrzut do puszki przy stoisku Stowarzyszenia KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej  można było posmakować dobrego bigosu czy żurku przygotowanego przez tutejszą szkołę. Na zakończenie rozbłysło Światełko do nieba, którego pokaz przygotowali Strażacy z Jednostki w Straszęcinie.