Mistrzostwa Gminy Żyraków w tenisie stołowym

W dniu 1 kwietnia 2023 r. na sali sportowej w Korzeniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Żyraków w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało łącznie 45 zawodników z Zasowa, Góry Motycznej i Korzeniowa. Mistrzostwa rozegrane zostały w różnych kategoriach wiekowych: do 13 lat, 14-19 lat, 20 lat i starsi. Rozegrane zostały również gry deblowe. Zwodnicy i zawodniczki rywalizowali walcząc o puchary, statuetki i dyplomy ufundowane przez Gminę Żyraków, które wręczyli zwycięzcom Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka, trenerzy LUKS ZSP Zasów Zdzisław Rej, UKS SP Korzeniów Bernard Stec, i Grzegorz Papiernik SP 10 Dębica.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Kategoria do 13 lat:
Dziewczęta:
I miejsce: Strączek Patrycja (Korzeniów)
II miejsce: Madej Milena (Korzeniów)
III miejsce: Pochroń Karolina (Korzeniów)


Chłopcy:
I miejsce: Madej Jan (Korzeniów)
II miejsce: Madej Mikołaj (Korzeniów)
III miejsce: Ortyl Oskar (Korzeniów)

Kategoria 14 – 19 lat:
Dziewczęta:
I miejsce: Strączek Kinga (Korzeniów)
II miejsce: Łapa Agata (Korzeniów)
III miejsce: Dunaj Nikola (Korzeniów)

Chłopcy:
I miejsce: Augustyn Oskar (Korzeniów)
II miejsce: Gąsiorek Norbert (Korzeniów)
III miejsce: Strączek Patryk (Korzeniów)

 Kategoria 20 lat i starsi:
Kobiety:
I miejsce: Szlachetka Patrycja (Zasów)
II miejsce: Szewc Maria (Korzeniów)
III miejsce: Sobas Katarzyna (Korzeniów)

Mężczyźni
I miejsce: Kania Grzegorz (Zasów)
II miejsce: Tarała Kamil (Zasów)
III miejsce: Łapa Dawid (Korzeniów)

Gry deblowe:
I miejsce: Kania Grzegorz- Tarała Kamil (Zasów),
II miejsce: Gąsiorek Norbert- Strączek Patryk (Korzeniów)
III miejsce: Augustyn Oskar – Madej Jan (Korzeniów)

Dodatkowo Wójt Gminy Żyraków i trenerzy wręczyli statuetki byłym zawodniczkom i zawodnikom UKS SP Korzeniów i LUKS ZSP Zasów, którzy osiągali znaczące sukcesy w tenisie stołowym dla swoich Klubów: Marii Strączek, Justynie Kameckiej, Katarzynie Sobas, Patrycji Szpyrce i Jakubowi Madejowi.
Organizatorzy zawodów: Gmina Żyraków, SP Korzeniów, UKS SP Korzeniów oraz LUKS ZSP Zasów serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w Mistrzostwach.

Fot: Daria Misiaszek