Strażacki Piknik Rodzinny

W dniu 7 maja 2023 na placu przy Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej odbył się „Strażacki Piknik Rodzinny”. Organizatorami Pikniku byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Żyrakowskiej, Wójt Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Dla uczestników wydarzenia zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji i pomimo niekorzystnych warunków pogodowych udało się zgromadzić liczną publiczność.

Wydarzeniu towarzyszyły m.in.: prezentacja pojazdu oraz wyposażenia strażackiego jednostki OSP Wola Żyrakowska, stoisko wojskowe przygotowane przez WCR z Mielca, pokaz I Pomocy  (Cognito Rescue Rzeszów), demonstracja samochodu i sprzętu policyjnego (KPP Dębica), pokaz Ochotniczej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Zawadki Brzosteckiej, a także wystawa zabytkowych motocykli, pokaz sztuk walki w wykonaniu 4 Fight Team z Dębicy. Oczywiście na wszystkich zgromadzonych czekało także pyszne jedzenie i grill.

Dla najmłodszych uczestników imprezy przewidziano również świetną zabawę ze Studio Fama z Latoszyna oraz przejażdżki quadami.

Ważną częścią towarzyszącą piknikowi była loteria fantowa, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wkład własny do projektów dofinansowań na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Wola Żyrakowska. 

W części artystycznej imprezy zaprezentował się Gminny Zespół Artystyczny „Po Naszemu”, natomiast na zakończenie zagrał dla wszystkich zespół muzyczny SZTOS.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Starosta Powiatu Dębickiego Pan Piotr Chęciek, Wójt Gminy Żyraków – Pan Marek Rączka, Skarbnik Gminy Żyraków – Pani Agnieszka Tokarz oraz Radni Rady Gminy w Żyrakowie w osobach: Pani Maria Bodzioch, Pani Elżbieta Drąg, Pan Mariusz Dziadowiec, Pan Tomasz Duma, Pan  Wojciech Szaj, Pan Kamil Wolski.

Zdjęcia: Linden Photography