Młodzi piłkarze zmierzyli się w turnieju

W dniu 17 czerwca br. na Stadionie w Żyrakowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Rocznika 2011/2012 o Puchar Wójta Gminy Żyraków. Turniej rozpoczął się od zabrania głosu i otwarcia imprezy przez Wójta Gminy Żyraków Marka Rączkę.

W miłej i sportowej rywalizacji udział wzięły drużyny: LKS Czarnovia Czarna, Szkółka Piłkarska Straszęcin i dwie drużyny LKS Żyraków. Było to pierwsze i bardzo ważne spotkanie dla młodych zawodników LKS Żyraków, którzy trenują dopiero od maja tego roku.

 

Na wszystkich przybyłych czekały liczne atrakcje m.in. pokaz sprzętu strażackiego i tor przeszkód przygotowany przez OSP Wola Żyrakowska, a także pokaz sprzętu OSP Żyraków, stoisko promocyjne LKS Żyraków, gdzie można było nabyć szaliki i kubki klubowe, stoisko Bonne Sante – Gabinety Dietetyczne z Dębicy oraz dmuchana zjeżdżalnia. W przerwie między meczami odbył się turniej turbokozaka dla dzieci i dorosłych, który zorganizowali zawodnicy klubu Żyraków. W tych konkurencjach miejsca wśród dzieci zajęli: Igor Woszczyna, Karolina Dziurgot i Nikodem Włodarczyk, zaś wśród dorosłych: Kamil Rokita, Kamil Mitan i Przemysław Kalita.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy, które wręczyli: Zastępca Wójta Gminy Żyraków Grzegorz Reguła, Radny Rady Gminy Tomasz Duma oraz Sołtys miejscowości Żyraków Łukasz Poproch. Drużyny otrzymały również nagrody, które ufundował i wręczył Wiesław Lada – Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy, a zarazem Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. 

 

Współorganizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Żyraków i Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

Dziękujemy serdecznie sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji tego wydarzenia, a byli nimi: Hotel Millenium – Jerzy Wodzień, Autopizzeria Antonio,Piekarnia Gala, Firma A&W – Wojciech Dziurgot, Piekarnia Szymaszek – Kazimierz i Robert Szymaszek, PHU Ciacho – Rafał Kawa i Mirosław Kosiba, Uroczy Zakątek Dom Weselny – Konrad Rokita, Sklep Sportowy Soccer, Firma A&W, Sołtys wsi Żyraków Łukasz Poproch i Radny Gminy Żyraków Tomasz Duma.