Gminne Podsumowanie Osiągnięć Uczniów w roku szkolnym 2022/2023

,, Dzieci są jak motyle na wietrze…

Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,

ale każde z nich lata najlepiej jak może”

W dniu 19 czerwca 2023 r. odbyło się w naszej szkole Gminne Podsumowanie Osiągnięć Uczniów w roku szkolnym 2022/2023. Uroczysta akademia rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości przez Panią Dyrektor Alicję Błońską. W pierwszej części zaproszeni obejrzeli program artystyczny, w którym motywem przewodnim była podróż po Polsce. Mogliśmy odkryć uroki wspaniałych polskich miast i poznać liczne talenty naszych uczniów. Część artystyczną zakończył występ rodziców klasy drugiej, którzy przedstawili „Rzepkę” Juliana Tuwima.

Szczególnie wzruszającym przeżyciem było pożegnanie szesnastu nauczycieli ze szkół z terenu Gminy Żyraków odchodzących na emeryturę. Uroczyste podziękowania z rąk wójta odebrał również Dyrektor Zespołu Obsługi Finansowo – Administracyjnej Pan Leszek Połomski. Był to dzień  wyjątkowy. Na sali gimnastycznej zgromadziło się około 130 uczniów z terenu gminy, którzy odebrali nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe, naukowe i artystyczne z rąk Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki. Gratulacje przyjęli również ich opiekunowie. Po uroczystej akademii uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Każdy gość otrzymał upominek.