Podziękowania

W dniu 6. sierpnia br. mieszkańcy Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej uroczyście podziękowali ks. Prałatowi Józefowi Jasiurkowskiemu za 15 lat posługi pasterskiej w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie. We Mszy św. dziękczynnej kapłani i wierni wyrazili wdzięczność za to, że 15-cie lat temu ks. Józef Jasiurkowski został ustanowiony Ojcem tej parafii, a 41 lat temu przyjął świecenia do służby kapłańskiej. W imieniu całej Parafii złożono podziękowania i życzenia: „Byłeś wzorem gorliwego pasterza, przewodnika w pielgrzymce wiary. Starałeś się rozumieć nasze problemy i w miarę możliwości pomagać je rozwiązywać. Umacniałeś naszą wiarę, wzbudzałeś nadzieję i ukazywałeś niepojętą miłość Pana Boga głosząc Słowo Boże i udzielając sakramentów: przygotowując do pierwszej spowiedzi i komunii świętej, odwiedzając chorych i odprowadzając zmarłych na miejsce wiecznego spoczynku. Szczególnie podziwiamy Cię za Twoje umiłowanie piękna liturgii, która jest odprawiana z dużym namaszczeniem. (…). Twoją wielką zasługą jest wprowadzenie comiesięcznych odwiedzin u osób chorych i starszych z posługą sakramentalną oraz możliwość przyjmowania przez nich Pana Jezusa w każdą niedzielę. (…) W naszej pamięci pozostaną liczne uroczystości parafialne oraz nabożeństwa, które Ty Księże Józefie zapoczątkowałeś w tej parafii.(…) Czcigodny Księże Proboszczu, niech Pan Bóg wynagrodzi trud Twojej posługi w naszej parafii. Obiecujemy wspierać Cię nieustanną modlitwą w Twoich intencjach. A dzisiaj modlimy się słowami z Księgi Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni oblicze Swe nad Tobą. Niech Cię obdarzy Swoją Łaską. Niech zwraca ku Tobie swe Oblicze i niech cię obdarzy pokojem.” Prosimy też Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, której obraz wprowadziłeś do naszej świątyni, aby otaczała Cię swoim płaszczem, a Twój patron św. Józef niech będzie najlepszym opiekunem na kolejne lata kapłańskiego życia. Za wszelkie dobro przez Ciebie wyświadczone niech Pan Jezus wynagrodzi – Szczęść Boże”.