STYPENDIA SPORTOWE

W dniu dzisiejszym z rąk Pana Wójta Marka Rączki młodzi mieszkańcy naszej gminy Gabriela Osuch i Jakub Depowski otrzymali stypendia sportowe będące wyrazem uznania i wsparcia rozwoju zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Stypendyści reprezentują Dębicki Klub Kyokushin Karate. Obydwoje zajęli bardzo wysokie miejsca podczas I Mistrzostw Europy Karate Kyokushin I.K.O. Nakamura, które odbyły się w dniach 17-18.06.2023 r.
w Białymstoku. Gabriela Osuch zajęła I miejsce w kategorii Kumite dziewczyn 16-17 lat, a Jakub Depowski zajął I miejsce w kategorii U14 Kumite do 50 kg.

Zawodnicy będą otrzymywać z budżetu Gminy Żyraków stypendia przez kolejnych 10 miesięcy.

Aktualnie stypendia sportowe pobierają również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ORBITEK w Straszęcinie Emilia Skrzek, Mikołaj Krystek
i Filip Żegleń.

Gratulujemy wyróżnionym zawodnikom i ich trenerom wysokich wyników
i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.