Złote Gody 2023

Jubileusz Złotych Godów to wspaniała chwila, aby zestawić wyjątkowe wspomnienia, celebrować miłość i oddanie, jakie towarzyszyło przez piękne 50 lat. To czas, aby uczcić niezwykłą więź i wspólne przeżycia, podziękować sobie nawzajem za wsparcie i wzajemną miłość oraz patrzeć w przyszłość z nadzieją i radością. Jubileusz Złotych Godów jest okazją do świętowania nie tylko przeszłości, ale również do wyrażenia wdzięczności za obecną chwilę i do podjęcia z radością kolejnego etapu życia.

W czwartek, 30 listopada 2023 roku w Hotelu Millenium w Żyrakowie odbyła się uroczystość Złotych Godów par małżeńskich z terenu Gminy Żyraków. Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznano 29 parom, które ślub brały w 1973 roku. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie Mszę św. w intencji Jubilatów sprawował proboszcz tutejszej parafii ks. Tomasz Gołąbek.

Medalami przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka odznaczał Jubilatów. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, podziękował za to, że dają dobry przykład młodszym pokoleniom. Parafrazując słowa ks. Proboszcza powiedział, że aby przetrwać tyle lat razem czasami trzeba niedowidzieć i niedosłyszeć pewnych rzeczy. Życzył Dostojnym Jubilatom zdrowia i radości w codziennym życiu.

W gronie tegorocznych jubilatów znaleźli się: Zofia Miazga-Bartuzi i Andrzej Bartuzi, Stanisława i Władysław Baum, Maria i Józef Bodzioch, Krystyna i Bronisław Depowscy, Stanisława i Władysław Dziukała, Teresa i Marian Erazmus, Danuta i Stefan Gil, Irena i Kazimierz Graniczny, Krystyna i Władysław Jaśkiewicz, Helena i Tadeusz Jeleń, Maria i Wiesław Kusek, Halina i Stanisław Lenczowscy, Krystyna i  Janusz Lipa, Janina i Stanisław Małozięć, Halina i Michał Mróz, Janina i Bolesław Partacz, Janina i Roman Pytel, Maria i Benedykt Sak, Zofia i Kazimierz Stachowicz, Stanisława i Marian Stefan, Maria i Stanisław Szafrańscy, Elżbieta i Konstanty Szczepańscy, Maria i Jan Szczędor, Krystyna i Jerzy Szelest, Teresa i Stanisław Szostak, Leonarda i Mieczysław Szydłowscy, Danuta i Józef Wawrzonek, Eugenia i Edward Zaborowscy, Kazimiera i Marian Zaręba.

W imieniu Jubilatów za przygotowanie uroczystości podziękował Pani Zofia Miazga-Bartuzi. 

O piękną oprawę muzyczną uroczystości zadbał Gminny Zespół Artystyczny „PO NASZEMU” działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Uroczystość prowadziła Lucyna Szymaszek – zastępca Kierownika USC Żyraków oraz Joanna Stasik – podinspektor w UG Żyraków.

Złotym Jubilatom życzymy trwania w miłości oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha brylantowych godów.