100 lat Pani Marii Ziobro

Niezwykła uroczystość odbyła się w gminie Żyraków. Setne urodziny obchodziła pani Maria Ziobro z Woli Żyrakowskiej. Szacownej Jubilatce życzenia oraz okolicznościowy list gratulacyjny osobiście złożyli Marek Rączka – wójt Gminy Żyraków oraz Grzegorz Reguła – Zastępca Wójta. Jubilatce gratulacje wraz z kwiatami i drobnym upominkiem złożyła również Pani Grażyna Kokoszka-Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żyrakowie oraz Lucyna Szymaszek – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie.

Jubilatka z okazji setnych urodzin otrzymała również list gratulacyjny z Kancelarii Premiera. Pani Maria całe życie związana była z pracą w gospodarstwie rolnym, ciężko pracowała od najmłodszych lat. Po śmierci męża prawie 40 lat temu sama zajmowała się gospodarstwem. Pomimo trudnego życia i ciężkiej pracy Pani Marii nie tylko dopisuje zdrowie, dobra kondycja fizyczna ale również humor i pogoda ducha.  Wizyta u Pani Marii przebiegała w bardzo miłej atmosferze, był urodzinowy poczęstunek i opowieści m.in. o tym jak to dawniej pracowało się w polu i gospodarstwie.

Pani Maria sama świetnie sobie radzi w załatwianiu codziennych czynności, pozostaje jednak pod czujną opieką rodziny. Dziś już nie pracuje, choć lubi być pomocna w domu. Dziękuje Bogu za to, że dopisuje jej zdrowie i kondycja. Nie potrzebuje laski do chodzenia, bo jak mówi, że z laską to będzie wyglądać na „starą”.

Dzień swoich 100-tnych urodzin świętowała wraz z bliskimi i znajomymi na mszy św. zamówionej od mieszkańców Woli Żyrakowskiej i rodziny, a później w sali bankietowej Hotelu Millenium w Żyrakowie. Z okazji szacownego jubileuszu, życzymy Pani Marii dużo zdrowia i pogody ducha.