Narodowe Czytanie Nowel polskich w Gminie Żyraków

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie wraz ze współorganizatorami: Wójtem Gminy Żyraków i Zespołem Szkół w Żyrakowie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, której celem jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia kulturowej i narodowej tożsamości. 7 września na sali teatralnej w ZS w Żyrakowie wybrzmiały słowa Nowel polskich, wśród których znalazły się utwory: Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Młodzież wraz z przedstawicielami władz samorządowych wcieliła się w rolę głównych bohaterów nowel, którzy pouczyli nas o tym, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Więcej na stronach Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie