Gminny Konkurs Pieśni Religijnej i Patriotycznej

W dniu 16 października 2019 r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Zasowie odbył się Gminny Konkurs Pieśni Religijnej i Patriotycznej, którego organizatorem było Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. W Konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Żyraków, którzy zaprezentowali się zarówno w występach indywidualnych jak i zespołowo. Przewodniczący komisji Pan Paweł Kmiecik wraz z członkami komisji Panią Stefanią Szubą oraz Panem Krzysztofem Prokopem kierując się odpowiednimi kryteriami oceny dokonali następującego wyboru w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA SOLIŚCI:

Grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych z kl. 1 – 3

• I miejsce Dawid Zasadni SP Góra Motyczna
  • II miejsce Emilia Sujdak SP Góra Motyczna
  • II miejsce Nikodem Niedzielski ZS Żyraków
  • III miejsce Antonina Barnaś ZS Straszęcin + nagroda specjalna od członka komisji
  • III miejsce Nikola Żurek ZS Bobrowa

WYRÓŻNIENIA:

Nicola Dongen – ZS Bobrowa, Martyna Ziara – Zawierzbie, Natasza Mrowiec – ZS Straszęcin, Krzysztof Sroka – ZS Bobrowa

Grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych z kl. 4 – 6

• I miejsce Weronika Podraza ZS Nagoszyn
  • I miejsce Marcelina Pisarz SP Wiewiórka
  • II miejsce Kamila Krogulska SP Wola Wielka
  • II miejsce Wiktoria Marek ZS Straszęcin
  • III miejsce Katarzyna Czerwiec ZS Straszęcin

WYRÓŻNIENIE: Faustyna Ryczek SP Zasów

Grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych z kl. 7 – 8

• I miejsce Daria Czaja ZS Żyraków
  • II miejsce Emilia Szerszeń ZS Straszęcin
  • III miejsce Oliwia Zioło SP Wiewiórka
  • III miejsce Wiktoria Kawa ZS Żyraków

KATEGORIA ZESPOŁY:

• I miejsce Milena Madej i Magdalena Czerniak SP Korzeniów

WYRÓŻNIENIA:

Oskar Bielawa, Jakub Lik, Karol Ruda, Piotr Jarosz, Cezary Jarosz, Bartłomiej Kalandyk, Wojciech Osak, Milena Czaja – ZS Bobrowa Aleksandra Wiercioch i Oliwia Persak – Świetlica Wiejska w Zasowie

Dziękujemy za wszystkie prezentacje oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Podziękowania kierujemy również do Wójta Gminy Żyraków Marka Rączki, do komisji oraz nauczycieli, których staraniem dzieci pokazały swoje talenty.