Pół wieku razem

16 listopada uroczystą mszą świętą o godz. 15.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Żyrakowie rozpoczęło się świętowanie jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego przez 28 par małżeńskich z terenu gminy Żyraków. Kolejna część uroczystości w tym wyjątkowym dniu odbyła w Zespole Szkół w Żyrakowie. Wójt gminy Żyraków Marek Rączka w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej uhonorował Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodarz gminy podkreślał znaczenie dobrego przykładu, który Jubilaci dają młodszym małżeństwom. ”Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście w ten sposób piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w historii naszej gminy. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw” – mówił wójt. Jaka jest recepta na długoletni związek? Zgoda, miłość i wzajemny szacunek – podkreślali małżonkowie. Wieczorem w Zespole Szkół w Żyrakowie królowały: taniec i śpiew. Jubilaci i członkowie ich rodzin obejrzeli piękny i wzruszający występ dzieci z Zespołu Szkół w Żyrakowie,
a o piękną oprawę muzyczną uroczystości zadbał Gminny Zespół Artystyczny działający
przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. 

W gronie tegorocznych jubilatów znaleźli się: Halina i Mieczysław Bródowie, Cecylia i Czesław Ćwikowie, Alicja i Mateusz Darłakowie, Józefa i Kazimierz Dydyńscy, Stanisława i Bolesław Gąsiorkowie, Genowefa i Tadeusz Golemowie, Halina i Ryszard Janorowie, Irena i Bronisław Jeńcowie, Zofia I Władysław Kędziorowie, Maria i Kazimierz Kierasiowie, Maria i Józef Kopaczowie, Bronisława i Emil Kuligowie, Mirosława i Stanisław Laskowie, Maria i Bronisław Majowie, Bronisława i Józef Morawczyńscy, Zuzanna i Stanisław Pękalowie, Zofia i Benedykt Pietruchowie, Krystyna i Roman Piękosiowie, Janina i Bronisław Plutowie, Anna I Zbysław Rokitowie, Janina i Edward Szęszołowie, Zuzanna i Józef Szotowie, Teresa i Kazimierz Świerkowie, Janina i Jan Wałęgowie, Janina i Józef Wilczyńscy, Danuta i Zenon Zatorowie, Maria i Piotr Ziębowie, Czesława i Tadeusz Żuchowscy.

Złotym Jubilatom życzymy trwania w miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha brylantowych godów.