„KOMUNIKATYWNY SENIOR”

  „KOMUNIKATYWNY SENIOR”

Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W ramach projektu serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie pozwalającym poznać podstawy języka angielskiego, coraz bardziej potrzebnego do funkcjonowania we współczesnym świecie. Do celów kursu należy rozwinięcie  wiedzy i kompetencji uczestników w obszarze języka angielskiego.

–> Kurs skierowany do osób dorosłych powyżej 60 roku życia

–> Poziom kursu: początkujący/podstawowy

–> Start kursu: „od zaraz” – kurs ma formę e-learningu, po uzyskaniu dostępu do platformy uczestnik indywidualnie pracuje z zamieszczonymi materiałami

–> Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod adresem:

https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-neo/formularz-1

Kurs ma budowę modułową, jest podzielony na 21 lekcji, na które składają się: filmiki i ćwiczenia, quizy, testy i zadania. Obecna część kursu ma formę e-learningu, czyli uczestnik w dowolnym czasie opracowuje materiał dostępny na  platformie (dostęp do platformy Moodle jest bezpłatny), raz w tygodniu spotykamy się na lekcji „na żywo” on-line.

Dostęp do kursu można uzyskać po zarejestrowaniu się przez formularz zgłoszeniowy: https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-neo/formularz-1

Wymagania sprzętowe do kursu: komputer z dostępem do Internetu (z możliwością regulacji dźwięku), klawiatura, myszka. Tematyka kursu jest tak dobrana, aby zapewnić jak najszersze spektrum przydatnych zagadnień językowych dla osoby rozpoczynającej przygodę z językiem angielskim: od przedstawiania się, po zakupy, wizytę w restauracji, wyjazd czy rozmowę o pogodzie.

Nasi prowadzący to kadra z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

Organizujemy bezpłatny kurs on-line w zakresie nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości.

Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs skierowany jest do osób dorosłych, które w chwili przystąpienia do Projektu mają ukończone 50 lat.

Organizowane zajęcia będą miały charakter spotkań on-line, poświęconych następującym zagadnieniom ekonomicznym:

– Temat: „Jak nie dać się oszukać?”

„- Po prostu chciałam umrzeć — powiedziała Helen Anderson. – Chciałam zasnąć i już się więcej nie obudzić, byłam wykończona całą tą niekończącą się sprawą i nie wiedziałam co mam począć.”

Sześćdziesięcioczteroletnia pielęgniarka, Helen, padła ofiarą kradzieży tożsamości, a jej przypadek został szczegółowo przeanalizowany przez Franka Abagnale’a w jego książce na temat oszustw. Wniosek był jeden:

tego nieszczęścia dało się uniknąć. W dobie nowoczesnych technologii jesteśmy narażeni na oszustwa bardziej  iż kiedykolwiek. Celem tego szkolenia jest nie tylko zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez różnej maści oszustów, ale także analiza tego, dlaczego dajemy się oszukać. Na zajęciach połączymy więc praktyczną wiedzę z policyjnych akt z wiedzą o tym, jak działa nasz umysł, a wszystko po to, aby lepiej i skuteczniej stawiać opór ludziom, którzy czyhają na naszą tożsamość oraz finanse.

– Temat: „Oswoić rynek pracy w każdym wieku”  Praca daje nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję, cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym wieku. Nasz rynek pracy jest dynamiczny, zmienny i czasami  ciężko nadążać za jego wymaganiami. Potrafi także niejednym zaskoczyć, szczególnie osoby, które dawno nie były zmuszone do szukania pracy od podstaw. Najważniejsze jest jednak to, że pracodawcy coraz bardziej doceniają wiedzę,  doświadczenie, opanowanie i zaangażowanie starszych wiekiem pracowników. Przedsiębiorcy stosują różne metody rekrutacji, a Internet i usługi on-line stały się obecnie niezbędnym elementem tego procesu. Portale rekrutacyjne, CV, list motywacyjny, testy rekrutacyjne, Assesment Center, wywiady behawioralne, sytuacyjne… po zajęciach żadne z tych pojęć nie będzie dla Państwa obce. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie z szukaniem nowej lub zmianą pracy.

–> Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod adresem:

https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/formularz-7

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji,

Z poważaniem

Sekcja ds. Badań i Publikacji

Krzysztof Kachniarz,

Joanna Pacholska