Wsparcie finansowe dla kadry pedagogicznej

Szanowni Państwo,

Wójtowie, Burmistrzowie,

Prezydenci Miast,

Starostowie Powiatów,

Marszałkowie Województw,

 

rząd przygotował dodatkowe wsparcie finansowe dla kadry pedagogicznej w związku z ograniczeniem zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach. Nauczyciele, którzy wykonują swoją pracę w sposób zdalny, będą mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości 500 zł na zakup sprzętu niezbędnego do nauczania na odległość. 

 

Do 7 grudnia br. nauczyciele będą przekazywali wnioski do dyrektorów szkół, którzy następnie 11 grudnia br. przedstawią listę osób uprawnionych do dofinansowania. Za Państwa pośrednictwem pieniądze zostaną wypłacone nauczycielom, którzy ponieśli wydatki na zakup sprzętu potrzebnego do kształcenia na odległość. Łącznie na ten cel przekażemy Państwu ok. 300 mln zł. 

 

Wszystkie szczegóły dotyczące rządowego wsparcia 500 zł dla nauczycieli znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/rzadowe-wsparcie-dla-nauczycieli. Zachęcam również do zapoznania się z zestawem najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego zagadnienia.

 

Wszystkim nam zależy, aby dodatkowe pieniądze jak najszybciej trafiły do pedagogów, dlatego proszę o współpracę i sprawną dystrybucję środków.

Z wyrazami szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki