Ferie online z CKIP w Żyrakowie

Czaderski kolaż, łapacz snów, stwór z rękawicy czy machający bałwanek to tylko niektóre twórcze zajęcia plastyczne online, jakie przygotowali opiekunowie Świetlic Wiejskich działających przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie podczas tegorocznych ferii zimowych. Najmłodsi mogli skorzystać z wielu ciekawych pomysłów do wykorzystania w domu, jak własnoręcznie wykonać ozdoby np. ramkę na zdjęcia, przybornik czy świecznik oraz jak przyrządzić pyszną sałatkę owocową. Nie zabrakło również propozycji na stworzenie oryginalnej laurki dla Babci i Dziadka. Można było również się rozruszać podczas zajęć rytmiczno-ruchowych tj. zabawy „Skacz”, tańca noworocznego, misji ratunkowej czy ćwiczmageddona, a to wszystko pod okiem Pani Gosi Kani, instruktora ds. artystycznych. Z kolei w ramach zajęć wokalnych do wspólnego śpiewania kolędy „Skrzypi wóz, wielki mróz” zaprosił Nikodem Niedzielski przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Prokopa, instruktora muzyki. Za liczne kreatywne inspiracje dziękujemy Pani Kasi Kępowicz – opiekunowi Świetlicy Wiejskiej w Straszęcinie, Pani Gosi Kani z Bobrowej Woli, Pani Ani Rogowskiej z Zasowa, Pani Stefanii Grzyb z Nagoszyna, Pani Agacie Dziedzic z Woli Żyrakowskiej i Pani Agacie Maroń z Korzeniowa.