Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Żyrakowie

W Żyrakowie w dniach 22-24.01.2021 r. z udziałem 193    zawodniczek i zawodników z całej Polski z 49 klubów z całej Polski  rozegrane zostało Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Był to pierwszy tej rangi turniej badmintona rozegrany w Nowym 2021 Roku w Polsce, którego organizatorem był Podkarpacki Związek badmintona. Partnerami imprezy było: Województwo Podkarpackie, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Gmina Żyraków Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie. Turniej  stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, z udziałem krajowej czołówki w tych kategoriach wiekowych oraz wzorowym poziomie organizacyjnym.  Tak znakomity poziom organizacyjny został osiągnięty dzięki zaangażowaniu zarządu Podkarpackiego Związku Badmintona oraz innych przyjaciół badmintona na Podkarpaciu. Dzięki wyżej wymienionym instytucjom oraz firmom Tabsol Straszęcin oraz Firmy PolishStyl z Nowej Dęby oraz firmy VICTOR POLSKA – Cezary Gutowski ,każdy medalista, trener oraz sędzia wyjechali z upominkiem. Całość turnieju można było obserwować dzięki transmisji internetowej w YouTube, która była możliwa dzięki firmom Instalacje24Dębica oraz dostawcy internetu Firmie Cheeloo z Dębicy. Mimo panującej pandemii dzięki znakomitej obsłudze sędziów, turniej przebiegł bardzo sprawnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Najlepszych zawodników dekorowali Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Krajewski oraz Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka. Patronatem medialnym imprezy byli: TV Dębica oraz Obserwator Lokalny. Była to bardzo dobra promocja województwa Podkarpackiego, Powiatu Dębickiego oraz Gminy Żyraków. W rywalizacji sportowej jedyny medal dla Podkarpacia zdobył zawodnik UKS Orbitek Straszęcin Mikołaj Krystek w grze podwójnej młodzików młodszych. Pozostali zawodnicy z Podkarpacia uplasowali się na dalszych miejscach.
W poszczególnych grach pierwsze miejsca zajęli:

Kategoria młodzik młodszy:
Gra pojedyncza dziewcząt:
Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)
Gra pojedyncza chłopców:
Damian Perkowski (UKS Hubal Białystok)
Gra podwójna chłopców:
Paweł Kiszczyk (LKS Technik Głubczyce)/ Damian Perkowski (UKS Hubal Białystok).
Gra podwójna dziewcząt:
Dominika Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów)/ Julia Zioła (UKS Unia Bieruń)
Gra mieszana:
Damian Perkowski (UKS Hubal Białystok)/Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce)

Kategoria junior młodszy:
Gra pojedyncza dziewcząt:
Maja Janko (LKS Technik Głubczyce)
Gra pojedyncza chłopców:
Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce)
Gra podwójna chłopców:
Bartosz Krajewski (ABRM Warszawa) / Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków)
Gra podwójna dziewcząt: