„Ach, być kobietą”

„Ach, być kobietą” – pod takim hasłem koncertowo uczciliśmy wyjątkowe święto, czyli Dzień Kobiet. Na koncert Wszystkie Panie i nie tylko zaprosił Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka, życząc Paniom zdrowia, pomyślności i radości przez cały rok oraz satysfakcji we współpracy z mężczyznami. Koncert z tej okazji w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Żyraków to już gminna tradycja – tak relacjonował prowadzący Paweł Morawczyński. Jak zwykle Orkiestra pod batutą dyrygenta Grzegorza Steca zachwyciła, tym razem takimi utworami jak: „Być Kobietą”, „Lubię wracać tam”, „Będziesz moją Panią”, „You Raise Me Up” i „Vabank”. W role dyrygentów wcielili się również Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka oraz Zastępca Wójta Pan Grzegorz Reguła. Zaśpiewali dla Pań: Paweł Morawczyński, Grzegorz Stec, Wiktoria Chmura, Karolina Chmura i Grzegorz Tomaszewski. Oprawę muzyczną przygotowali członkowie Orkiestry w poszczególnych sekcjach instrumentalnych tj. Sekcji Rytmicznej: Jakub Gąsior, Kamil Krzyżak, Marek Smagacz, Ryszard Pieniążek i Roman Gulis (Gitara basowa); Sekcji Tenorów: Sławomir Mądro; Sekcji Tub: Karol Książek; Sekcji Smyczkowej: Kamila Stec; Sekcji Saksofonów: Karolina Kosiba, Marcin Grych, Karolina Chmura, Marek Ruda, Kazimierz Węgrzyn, Agnieszka Bieszczad, Przemysław Szczudło, Julia Pieniążek i Filip Czerwiec; Sekcji Puzonów: Paweł Rak, Rafał Szreder, Bartek Kozikowski, Franciszek Kamiński, Michał Bułat; Sekcji Trąbek: Szymon Pieniążek, Ignacy Kamiński, Mariusz Koziara, Grzegorz Tomaszewski, Dominik Mietła i Stanisław Lichoń. Z kolei o oprawę graficzną i emisję na facebooku zadbało Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Tegoroczny koncert był transmitowany w niedzielę,7 marca 2021 r. na profilu CKiP w Żyrakowie.

Korzystając z okazji Wszystkim Paniom życzymy również, aby szczęście nigdy Was nie opuszczało, a każdy kolejny dzień był pełen miłości i niepowtarzalnych chwil. Niech uśmiech nieustannie rozpromienia Wasze twarze, a życiowa mądrość daje siłę w codziennej pracy, trudzie i trosce o innych.