Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dofinansowanie

Są pieniądze dla chętnych na realizację działań. Nikogo nie trzeba przekonywać, że w gminie Żyraków społeczników nie brakuje, więc w Dworku  w Straszęcinie znów zrobiło się gwarno, bo to oni poszukiwali środków finansowych na  realizację działań. Justyna Jacek z Lokalnej Grupy Działania Trygon – Rozwój i Innowacja zachęcała ich do udziału w konkursie grantowym PIL2021. Nabór do konkursu w roku 2021 rozpoczął  się 14 lipca i trwać będzie w następujących terminach:  ścieżki „Oddolne inicjatywy mieszkańców”, Rozwój młodej organizacji” i „Mikrodotacje branżowe” – od 14 lipca 2021 r. do 4 sierpnia 2021 r. roku do godz.

16:00 ścieżka „Wygraj w Tysiąca – młodzież w działaniu” – w trybie ciągłym od 14 lipca 2021 r. do 15 października 2021 r., przy czym rozstrzygnięcia złożonych w danym okresie wniosków będą dokonywane raz w miesiącu. Realizacja nagrodzonych inicjatyw odbywać się będzie w terminie od 1 września do 30 listopada. Można pozyskać w zależności od rodzaju wybranej ścieżki: 9 000, 6 000, 4 000 i 1

000 zł. Wójt Gminy Marek Rączka podkreśla, że w gminie Żyraków liderów wielu lokalnych inicjatyw nie brakuje, więc zainteresowanie pozyskaniem środków będzie duże. Spotkanie organizowało Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.