Piknik Rodzinny w Żyrakowie pełen atrakcji!

W ramach Wakacyjnej Akcji Integracji 31 lipca 2021 r. w Żyrakowie odbył się Piknik Rodzinny. Jeszcze w sobotnie południe wydawało się, że deszcz pokrzyżuje wszystkie planowane atrakcje, jednak wraz z rozpoczęciem wydarzenia na Rynku w Żyrakowie wyjrzało słońce. Na początku przy scenie zgromadzili się najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy bawili się razem ze Zuzą i Bimbkiem ze Studio Fama. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik artystyczny przygotowany przez Panie ze Świetlic Wiejskich Gminy Żyraków, które zaprosiły dzieci do stoisk z tatuażami, skręcanymi balonami, pleceniem warkoczyków, malowaniem twarzy oraz na zajęcia rękodzielnicze i plastyczne. Ponadto każdy mógł skorzystać z dmuchanego placu zabaw, stoiska z popcornem i watą cukrową czy z ogrodowego turnieju szachowego. Nie zabrakło również folkowej nuty w wykonaniu Zespołu Artystycznego działającego przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Wydarzeniu towarzyszyła akcja „Żyraków się szczepi”, podczas której mieszkańcy gminy mogli się zaszczepić przeciwko Covid- 19 w mobilnym punkcie Centrum Medycznego „Medyk”. Z kolei w punkcie „Urząd Gminy na świeżym powietrzu” mieszkańcy mieli możliwość złożyć obowiązkową deklarację o źródłach ogrzewania budynków oraz wypełnić formularz w Powszechnym Spisie Ludności. Druhowie z  Jednostka OSP KSRG Żyraków zaprezentowali nowy wóz strażacki, a na stoisko gastronomiczne zaprosił Bar „Zagroda”. Impreza zakończyła się zabawą taneczną przy rytmach zespołu muzycznego „SEKEND”. Piknik Rodzinny poprowadziła Pani Sylwia Muciek. Organizatorami byli Wójt Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Dziękujemy za Waszą obecność!