Złote Gody w Gminie Żyraków

W czwartek 30 czerwca 2021 roku w domu weselnym Wiśniowy Raj w Zawierzbiu odbyła się uroczystość Złotych Godów par małżeńskich z terenu Gminy Żyraków. Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznano 32 parom z terenu gminy, które ślub brały w 1971 roku. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie w intencji Jubilatów zamówionej przez Wójta Gminy Żyraków Marka Raczkę i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie Krystynę Kanię. Odprawił ją proboszcz parafii ks. Józef Jasiurkowski. Dziękując Bogu za łaski udzielone małżonkom w ciągu ich życia zaprosił pary do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz z lekką swadą przedstawił receptę na zgodny, długoletni związek małżeński.

W Wiśniowym Raju pojawiła się większość z odznaczonych par. Medalami przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka odznaczał Jubilatów. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodarz gminy podkreślał znaczenie dobrego przykładu, który Jubilaci dają młodszym małżeństwom – ”Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw”. Gratulacje Parom składała również Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Bodzioch, kierownik USC Pani Krystyna Kania oraz z-ca kierownika USC Pani Lucyna Szymaszek. W uroczystości uczestniczyli również z-ca Wójta Gminy Żyraków Pan Grzegorz Reguła oraz Dyrektor CKiP Pani Aneta Domaradzka. O piękną oprawę artystyczną uroczystości zadbał Gminny Zespół Artystyczny działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

W gronie tegorocznych jubilatów znaleźli się: Zofia i Robert Babczynowie, Anna i Ferdynand Bachurscy, Helena i Kazimierz Bonarkowie, Halina i Tadeusz Borkowscy, Janina i Czesław Chłopkowie, Jadwiga i Stanisław Chodorowie, Stanisława i Stanisław Chwiejowie, Wiesława i Jan Cieślowie, Helena i Jerzy Czerepakowie, Władysława i Edward Klimkowie, Teresa i Kazimierz Knychowie, Maria i Edward Kobosowie, Maria i Józef Kołodziejowie, Zofia i Władysław Krawczykowie, Danuta i Józef Książkowie, Albina i Jan Kuskowie, Maria i Kazimierz i Lauzerowie, Maria i Jan Łączakowie, Irena i Adam Machalscy, Janina i Jan Niedzielscy, Maria i Wojciech Ostafinowie, Stanisława i Kazimierz Plebanowie, Teresa i Roman Ruda, Cecylia i Leszek Stachnikowie, Janina i Jan Szalwowie, Maria i Marian Szymaszkowie, Janina i Eugeniusz Szymaszkowie, Zofia i Roman Świdrowie, Elżbieta i Antoni Więckowie, Janina i Kazimierz Wolscy, Helena i Henryk Wołosiakowie oraz Helena i Stanisław Żmudowie.

W imieniu Jubilatów za przygotowanie uroczystości podziękował Pan Ferdynand Bachurski. Złotym Jubilatom życzymy trwania w miłości oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha brylantowych godów.