Gmina Żyraków wśród zwycięzców IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2021”

Gmina Żyraków wzięła udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” i zajęła I miejsce w województwie podkarpackim. W dniu 2 grudnia 2021 r. Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka podczas uroczystej konferencji w Warszawie jako jeden z przedstawicieli 16 zwycięskich gmin odebrał nagrodę, która wręczali Grzegorz Piechowiak – Sekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Krzysztof Drynda – Prezes PAIH S.A. i Paweł Weiss – Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Gmina Żyraków otrzymała tytuł najatrakcyjniejszego terenu pod inwestycje w województwie podkarpackim. Celem Konkursu „Grunt na Medal” organizowanego od 2005 r. jest identyfikacja atrakcyjnych terenów inwestycyjnych dedykowanych działalności przemysłowo-produkcyjnej i ich szeroka promocja. W tym roku w konkursie wzięło udział 120 gmin, które zaprezentowały w sumie 164 oferty inwestycyjne. Gmina Żyraków została doceniona za realizację działań w celu utworzenia Strefy Aktywności Gospodarczej w Straszęcinie.

Gratulujemy wszystkim laureatom, wśród których znalazły się również Gminy: Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki oraz Miasta: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Tczew, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.

Konkurs był organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. i odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.