O Kobietach, dla Kobiet

Pod takim hasłem odbył się wczorajszy koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Żyraków pod kierownictwem i dyrygenturą Grzegorza Steca. Z okazji Dnia Kobiet muzycy wystąpili na scenie sali widowiskowej w Domu Kultury Mors w Dębicy. Przy pełnej sali z myślą o kobietach i dla kobiet zaśpiewali: Barbara Łukasik, Paweł Morawczyński, Marek Smagacz, Grzegorz Tomaszewski, Wiktoria Chmura, Karolina Chmura i Grzegorz Stec. Koncert poprowadzili: Halina Pieniążek i Paweł Morawczyński, którzy między wykonywanymi utworami wspominali wizerunek kobiety na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Oprócz świetnej muzyki można było posłuchać duetu kabaretowego w osobach Gabriela Steca i Ignacego Kamińskiego, którzy rozbawili publiczność skeczami na temat relacji damsko-męskich.

Władze Gminy Żyraków również wcieliły się w rolę muzyków – Wójt Marek Rączka jako dyrygent, zaś Zastępca Grzegorz Reguła jako perkusista.

Swoja obecnością zaszczycili nas: władze powiatowe na czele ze Starostą Powiatu Dębickiego Piotrem Chęćkiem, władze miejskie w osobie wiceburmistrza Macieja Małozięcia oraz władze gminne wraz z Panią Marią Bodzioch – Przewodniczącą Rady Gminy Żyraków.

Wójt Gminy Żyraków złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, zadowolenia, ale również pokoju.

Z myślą o tragicznej sytuacji naszych sąsiadów podczas koncertu została przeprowadzona zbiórka pn. „Pomoc dla Ukrainy”. W sumie uzbierano kwotę 4000,83 zł i 1 funt.

W wczorajszym dniu wśród publiczności znaleźli się również obywatele Ukrainy mieszkający w Gminie Żyraków.

Na koncert zaprosili: Burmistrz Miasta Dębica i Wójt Gminy Żyraków, zaś współorganizatorami byli: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.