Świetlice Wiejskie w Gminie Żyraków zapraszają dzieci i młodzież z Ukrainy

W zeszły czwartek dzieci z Ukrainy po raz pierwszy odwiedziły Świetlicę Wiejską w Zasowie, gdzie zostały bardzo ciepło przyjęte. Pani Kasia Kępowicz, opiekun świetlicy przygotowała atrakcyjne zajęcia integracyjne, które wzbogaciła Pani Ola z Ukrainy. Dzięki przygotowanym karteczkom z imionami dzieci z łatwością się zapoznały. Tematem przewodnim  zajęć były kwiaty wiosenne. W trakcie zajęć toczyły się rozmowy, podczas których dzieci stwierdziły, że wiosną świat staje się bardziej kolorowy i przyjemny, a to poprawia humor. Dzieci uczyły się nawzajem nazw kwiatów, poznawały je zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Świetlica zapełniła się kwiatami w postaci pięknych prac plastycznych. Ze względu, iż Zasów jest zagłębiem szkółkarskim, dzieci wspólnie zasadziły również kwiaty do doniczek. Po udekorowaniu sali dzieci wykonały tor przeszkód, słuchały ukraińskiej muzyki, a Pani Ola uczyła układu tanecznego. Już podczas pierwszego dnia dzieci z łatwością się integrowały, gdyż bez trudności wspólnie śpiewały i tańczyły oraz brały udział w grach i zabawach.

Świetlice Wiejskie w Gminie Żyraków są otwarte dla obywateli Ukrainy. Serdecznie zapraszamy