Finał polsko-ukraińskiego konkursu wiedzy historycznej „Wspólne Dziedzictwo”

W dniu 10 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Siedliskach-Bogusz odbył się Finał polsko-ukraińskiego konkursu wiedzy historycznej „Wspólne Dziedzictwo”. Pomimo trwającej wojny na Ukrainie udało się przeprowadzić konkurs, który był planowany na kilka tygodni wcześniej.

Najpierw przeprowadzone zostały eliminacje, które odbyły się w Gminie Żyraków, Pilzno i Brzostek oraz w ukraińskich gromadach Baturyn, Pliszki, Mena i Sośnica.

Drużyna z Gminy Żyraków w składzie: Klaudia Sak, Oskar Tylec oraz Aleksander Lisowski zajęła piąte miejsce. Najwyżej uplasowała się drużyna z Brzostka. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Meny, a trzecie Pilzna. Na czwartym ex aequo uplasowały się drużyny Baturyn/Pliszki oraz z Sośnicy. Serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Miasta Pilzno Ewa Gołębiowska, Burmistrz Miasta Brzostek Wojciech Staniszewski Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka z Żyrakowa.