GMINNE PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW

            Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy inni oczekują tylko jego nadejścia– tymi słowami powitała uczestników gali Dyrektor Zespołu Szkół w Żyrakowie – Pani Elżbieta Ulak. Trafnie oddają one charakter uroczystości zorganizowanej przez Wójta Gminy Żyraków, Pana Marka Rączkę. 22 czerwca odbyło się Gminne Podsumowanie Osiągnięć Uczniów. Uczestnikami tego wydarzenia były adresaci słów Thomasa Edisona, czyli uczniowie wyróżniający się w nauce, sporcie i w dziedzinach artystycznych, którzy dzięki ciężkiej pracy, pasji i zaangażowaniu osiągnęli znaczące sukcesy w roku szkolnym 2021/2022. Utalentowanej młodzieży towarzyszyli
ich opiekunowie- nauczyciele i rodzice, nie zabrakło też przedstawicieli władz oraz  instytucji kultury. Bohaterowie wydarzenia otrzymali od Wójta nagrody i listy gratulacyjne, a uwieńczeniem spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczniów żyrakowskiej szkoły. Utrzymana w wakacyjnym klimacie inscenizacja, ze stylowymi kostiumami i piękną scenografią, okraszona góralskim dowcipem, pozwoliła uczestnikom zapomnieć o całorocznym trudzie i przenieść się na turystyczne szlaki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tego spotkania.