Szkolenie „Apteka kultury – czyli o ziołach w lecznictwie i tradycji ludowej”

„Apteka kultury – czyli o ziołach w tradycji ludowej i lecznictwie” – w tym temacie w dniu wczorajszym odbyło się szkolenie w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce. Wnikliwy wykład na temat ziół w aspekcie magicznym i leczniczym przeprowadziła Pani etnograf dr Jolanta Dragan, natomiast warsztaty związane z przyrządzaniem naturalnych kosmetyków na bazie aloesu i siemienia lnianego poprowadziła Pani Maria Mazurkiewicz.

Szkolenie było już piątą inicjatywą w ramach zadania pn. „Organizacja i przeprowadzenie 6 otwartych inicjatyw edukacyjnych w utworzonej sali szkoleniowej w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce w ramach „Uniwersytet Samorządności” objętego „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025″ oraz dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego.