“Pod biało-czerwoną”

Dzięki głosom naszych mieszkańców gmina Żyraków otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Maszt został zamontowany na Rynku w miejscowości Żyraków.

Jest to maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniający zwycięstwo wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach tego ogólnopolskiego projektu.

Zakup oraz montaż masztu z flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem głównym projektu “Pod biało-czerwoną” jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami