MDP zaprosiło do wstąpienia w swoje szeregi

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszęcinie odwiedziła w dniu 22 listopada 2022 r. szkoły podstawowe w Straszęcinie oraz Woli Wielkiej. Młodzież przedstawiła swoim rówieśnikom funkcjonowanie MDP, podzieliła się swoją wiedzą dotyczącą pierwszej pomocy prezentując prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. MDP założyła również konto w aplikacji TikTok, na którym publikują filmy pokazujące ich działalność.
Młodzież realizowała projekt pn. „Odnaleźć się w społeczeństwie – nie jesteście sami strażacy są z Wami” dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami” Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa. Tikkurila Polska S.A.