Piknik Rodzinny „Na Jagody” w Bobrowej

W dniu 25czerwca 2023 r. Koło Gospodyń Wiejskich „Bobrowianki” zorganizowało Piknik Rodzinny pt.”Na Jagody – Dobre, bo z Lasu”. Przygotowano wiele atrakcji dla małych i dużych. Na wstępie przedstawiano pogadankę o dobrach jakie czerpiemy z lasu: rekreacyjnych, zdrowotnych, kulinarnych i gospodarczych. Panie z KGW wystąpiły w części artystycznej, która nawiązywała do tematyki leśnej, a w szczególności dotyczyła jagód. Kilka dni wcześniej wybrały się na borówki do lasu i z nich przygotowały poczęstunek. Były pierogi z jagodami, sernik z jagodami, ciasto z jagodami, gofry z jagodami, galaretka z owocami leśnymi, kompot z jagodami i jagodzianki. Nie zabrakło również dziczyzny. Były kabanosy z dzika, kiełbaski z dzika, smalczyk z dzika, pasztet z dziczyzną oraz bigos z leśnymi grzybami. Licznie przybyli na piknik mieszkańcy, którzy mogli do woli kosztować tych pyszności. Na dzieci czekały dmuchańce, a strażacy z OSP Bobrowa przygotowali pokaz rozcinania samochodu i serwowali kiełbaski z grilla. Była to bardzo udana impreza.