Aktywna półkolonia w Górze Motycznej

– Czy w wakacje chodzimy do szkoły?

– TAK.

Jeśli szkoła tęskni za uczniami, to i uczniowie tęsknią za szkołą. Szkoła w Górze Motycznej pod koniec sierpnia radośnie powitała uczestników Prozdrowotnej Wakacyjnej Półkolonii. Dzieci spędziły ze sobą intensywne 45h w ciągu ostatniego tygodnia.

– A dlaczego intensywne?

– Szalony tydzień rozpoczęliśmy od wyjazdu do kina Helios w Rzeszowie, a tuż po obejrzeniu filmu ”Między nami żywiołami”

kilka godzin uczyliśmy się pływać pod okiem instruktorki p. Dominiki Kulagi i bawiliśmy się w aquaparku. To nie był jedyny dzień spędzony na basenie.

– A co poza szaleństwami wodnymi?

– Na spotkaniu z dietetykiem p. Ewą Wojtaszek poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania się. Warsztaty z fizjoterapeutą p. Patrycją Szymaszek-Kobos „Szalonych żabek” (bo tak nazywaliśmy się) nauczyły nas wiele o budowie naszego ciała, bo wiemy już, jak nazywają się kości składające się na szkielet człowieka. Pani psycholog Paula Ratusińska-Gromny pomogła nam znaleźć odpowiedzi na pytania, co jest dla nas ważne, co nas łączy a czym się różnimy.

Na zajęciach z instruktorem p. Mirosławem Moździochem królował sport i bawiliśmy się przy muzyce, tańcu, siatkówce, uczyliśmy się rywalizacji i współpracy.

– Zatem odbyło się spotkania z fizjoterapeutą, psychologiem, dietetykiem, instruktorem basenu i instruktorem sportu. Czy było coś jeszcze?

– Oczywiście! Odwiedziliśmy Inter Milk (z Góry Motycznej 2km na piechotę na przełaj), gdzie p. Damian Lipa z KRÓWKAMI w roli głównej (cukierkami dla jasności) oprowadzał nas po najmniej znanych zakamarkach laboratorium mleka. Pani Katarzyna pokazała Nam, w jaki sposób bada się próbki mleka oraz zobaczyliśmy, w jakich cysternach jest ono transportowane. W ostatnim dniu odwiedziły Nas w szkole urocze alpaki z Małej Łąki. Przygotowaliśmy również własnoręcznie bransoletki i obdarowaliśmy nimi wszystkich, których spotkaliśmy na swojej drodze. Postawiliśmy kropkę nad „i”, kończąc półkolonię, naszą wyprawą na lody.

– A skąd pieniądze na to wszystko?

– Prozdrowotna Wakacyjna Półkolonia została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz przez Gminę Żyraków. Wsparli Nas oczywiście również rodzice uczestników półkolonii.

Wywiadu udzieliła pani Agnieszka Zych – opiekun półkolonistów.