Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa w Zawierzbiu

Dzień Sołtysa to najlepszy moment, by podkreślić, że to właśnie Sołtys jako włodarz wsi jest najbliżej ludzi oraz najlepiej zna ich sprawy i problemy. To dzięki jego aktywności, poświęceniu oraz umiejętności integrowania lokalnej wspólnoty są podejmowane i skutecznie realizowane działania oraz inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi oraz służą jej rozwojowi.

W dniu wczorajszym w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Zawierzbiu na zaproszenie Wójta Gminy Żyraków Marka Rączki spotkali się przedstawiciele sołectw, którzy otrzymali podziękowania za pełnioną funkcję.

W spotkaniu uczestniczyli również: Pani Maria Bodzioch – Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków, Grzegorz Reguła – Zastępca Wójta Gminy Żyraków Pani Aneta Domaradzka – Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Pani Maria Ciba – Prezes Stowarzyszenia „Dla Zawierzbia”.

Podczas spotkania zatańczyła Emilia Bieszczad, zdobywczyni wielu medali na europejskich i światowych turniejach tańca. Członkinie ze Stowarzyszenia „Dla Zawierzbia” zadbały o pyszny poczęstunek.