„Gmina Żyraków pachnąca ziołami”

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żyrakowskiej zakończyło spotkania i warsztaty z uczestnikami projektu „Gmina Żyraków pachnąca ziołami”. Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

Na przedostatnim spotkaniu uczestnicy mieli okazję posłuchać i dowiedzieć się więcej o zastosowaniu ziół w kosmetologii. Przedstawiona prezentacja multimedialna została przygotowana w ramach wolontariatu przez członka KGW Wola Żyrakowska.

Ostatnie zajęcia składały się z 2 etapów. Pierwszym etapem było spotkanie z dietetykiem, który opowiadał o komponowaniu ziół w dietach.
Natomiast 2 etap spotkania były to warsztaty kulinarne, na których zostały przygotowane zdrowe potrawy z wykorzystaniem ziół. Na bieżąco w trakcie zajęć Pani dietetyk opowiadała o ziołach i udzielała cennych wskazówek. Wszystkie potrawy zostały przygotowane w oparciu o zdrowe zasady odżywiania. Każda z nich zawierała w swoim składzie niezwykle zdrowe zioła. Poprawiły one smak dań.

Ostatnim etapem projektu będzie wydanie przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żyrakowskiej we współpracy z Panią dietetyk z firmy Smak Zdrowia z Pustyni broszury zawierającej przepisy na zdrowe potrawy z ziołami.

\