KGW po angielsku gotują !

Grupa nieformalna „Miłośniczki Gminy Żyraków” (Danuta Krawiec, Elżbieta Drąg i Aneta Domaradzka) pod egidą i wraz ze Stowarzyszeniem Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie oraz we współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie zrealizowała projekt „I love Żyraków – wirtualnie kulinarna podróż po gminie”.

Głównym celem projektu było kultywowanie tradycji kulinarnych oraz wypromowanie lokalnych produktów, które są „numerami popisowymi”  Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Żyraków. W ramach projektu w Straszęcinie odbyły się smacznie kulinarne zajęcia z języka angielskiego (branżowego z zakresu gastronomii) na koniec, którego nagrano 4 filmiki w języku angielskim, zawierające przepisy oraz sposoby przygotowania naszych gminnych przysmaków: Sałatki warzywnej, Podkarpackiej Ziemniaczanki,  Sernika oraz Ziemniaczanej Zapiekanki. W realizacji projektu piekły i gotowały: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Wiewiórce oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Zasowianki”.

Udało się! KGW po angielsku gotują – dzięki temu realnie i wirtualnie świetnie się promują! Pomimo trudności wynikających z niełatwej sytuacji związanej z pandemią cel został osiągnięty. Olbrzymi potencjał kulinarny został uruchomiony i przeniesiony do świata wirtualnego, dzięki czemu zostały przekroczone granice dostępu i odbioru oraz udało się dotrzeć z prezentacją do wszystkich!

Słowa podziękowania zostały skierowane do Pani Katarzyny Rokosz z „Avenue English” za przeprowadzenie kursu języka angielskiego oraz do Pana Krzysztofa Pietruchy za montaż i obróbkę graficzną filmików kulinarnych.

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie 2020″ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy
ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Jednostek Samorządów Terytorialnych Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą: TIKKURILA POLSKA S.A.

Zapraszamy do obejrzenia filmików na stronę: https://www.ckip-zyrakow.org/i-love-gmina-zyrakow/