Trzy brązowe medale w Sulęcinie

W dniach 5-7.03.2021 r. w Sulęcinie (woj. Lubuskie) rozegrano  się ostatnie w tym sezonie Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych (U17) i Młodzików Młodszych (U13) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 211 najlepszych badmintonistów z naszego kraju w ww. kategoriach wiekowych. W zawodach nie zabrakło oczywiście reprezentantów UKS „Orbitek” Straszęcin. Na kortach sulęcińskich zaprezentowało się czworo zawodników ze Straszęcina, tj.: Emilia Skrzek, Bartosz Kufel, Oliwia i Mikołaj Krystek. Emilka i Mikołaj do domu wrócili z medalami.

W grze podwójnej juniorek młodszych (U17) wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku oraz Oliwia Krystek z Ewą Bartłomiejczuk z Suchedniowa. Debel Skrzek/Stankiewicz wygrał zdecydowanie swoją grupę eliminacyjną  bez straty seta awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” nasza para kombinowana pokonała parę Tatomir (Jelenia Góra)/Nowińska (Pabianice) w dwóch setach 21:15;21:12 awansując do półfinału. W meczu o finał niestety po niezwykle emocjonującym trzysetowym pojedynku nasze dziewczyny uległy 21:17;16:21;17:21 parze Stokfisz/Wójcik zajmując ostatecznie III miejsce. Debel Krystek/Bartłomiejczuk po jednej porażce i jednym zwycięstwie sklasyfikowany został na miejscu VIII. W grze podwójnej juniorów młodszych wystąpił Bartek Kufel w parze z Krystianem Wąsikiem. Po zaciętych meczach grupowych niestety ponieśli dwie porażki i zostali sklasyfikowani ma miejscu XVII.

W grze mieszanej juniorów młodszych (U17) wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Mikołajem Kraftem z Poznania oraz Bartosz Kufel z Oliwią Krystek. Mikst Skrzek/Kraft w fazie grupowej wygrał dwa pojedynki oraz poniósł jedna porażkę i sklasyfikowany został na miejscu VIII. Natomiast nasza druga para Kufel/Krystek ponisoła trzy porażki  i sklasyfikowana została na miejscu XXII. Należy zaznaczyć, że Bartek z Oliwią to Młodzicy (U15) i w tym turnieju zbierali doświadczenie walcząc ze starszymi od siebie zawodnikami.

W grze podwójnej młodzików młodszych (U13) wystąpił Mikołaj Krystek w parze z Maksymilianem Piekarczykiem z Mazańcowic. Nasza para kombinowana wygrała swoja grupę eliminacyjna awansując do półfinału. W meczu o finał niestety musieli uznać wyższość debla Buda/Jasiński z Warszawy przegrywając w trzech setach 15:21;21:18;13:21 i zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju.

W grze mieszanej młodzików młodszych (U13) Mikołaj Krystek wystąpił w parze z Dominiką Bartłomiejczuk z Suchedniowa. Wygrali swoje pojedynki w grupie eliminacyjnej pomimo tego, iż nie byli rozstawieni. Kolejna faza był półfinał, gdzie spotkali się z mikstem Dulemba (Suchedniów)/Wilczewska (Suwałki). Nasz mikst kombinowany po bardzo zaciętym pojedynku ostatecznie przegrał w trzech setach 21:13;19:21;15:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce w turnieju.

Podsumowując występy naszych zawodników należy z optymizmem patrzeć w przyszłość gdyż za dwa miesiąc odbędą się Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach a forma sportowa cały czas rośnie.

Gratulacje!!!