Nie daj się oszukać! Program „Czysty Powiat” nie istnieje!

Podają się za urzędników i obiecują 15 tysięcy złotych dotacji na fotowoltaikę, powołując się na fałszywy program „Czysty powiat”. Informują, że warunkiem otrzymania dofinansowania jest wpłata wkładu własnego oraz podają numer konta. Wnioski o fałszywą dotację są również dostępne na stronie „Czysty powiat” i służą do wyłudzania danych osobowych.

„Czysty Powiat”

Kiedy wchodzimy na stronę programu „Czysty Powiat”, na pierwszy rzut oka wydaje się on wiarygodnym dofinansowaniem. Dostępne są artykuły o tematyce OZE i elektromobilności, co ma wzbudzić zaufanie wnioskodawców. W informacjach o programie powołują się na najpopularniejsze w Polsce dofinansowanie „Czyste powietrze”.

Deklarują, że mają na celu popularyzację alternatywnych źródeł energii oraz obiecują 15 tysięcy złotych dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych.

Dodatkowo informują, że udział w programie nie wyklucza skorzystania ze znanych dofinansowań min. „Mój prąd”, „Agroenergia”, czy Ulgi Termomodernizacyjnej. Zabieg ma na celu jeszcze bardziej wzmocnić wiarygodność akcji.

WIĘCEJ INFORMACJI