KGW „Zasowianki” promowały Powiat Dębicki „PO NASZEMU”

Koło Gospodyń Wiejskich „Zasowianki” w ramach projektu pn. Promujemy Powiat Dębicki „Po Naszemu” dofinansowanego ze środków Powiatu Dębickiego zorganizowało warsztaty wokalne w zakresie kultywowania tradycyjnego rodzimego śpiewu ludowego. Zajęcia odbywały się w Budynku Wielofunkcyjnym w Zasowie, podczas których szkoliło się 20 osób.

Następnie uczestnicy warsztatów zdobyte umiejętności zaprezentowali w dniu 26 maja 2023 r. podczas “Majówki w Ożannie” w gminie Kuryłówka w powiecie leżajskim. Wystąpili również podczas Uroczystych Obchodów z okazji 150-lecia OSP w Zasowie, które odbyły się w dniu 4 czerwca 2023 r.

Celem zadania było podtrzymanie tradycji muzycznej w zakresie śpiewu ludowego i integracja międzypokoleniowa mieszkańców powiatu dębickiego.